Jednym z zasadniczych warunków wyprodukowania pigmentu o odpowiedniej jakości jest szeroka kontrola procesu, począwszy od badania surowców, poprzez kontrolę międzyoperacyjną i skończywszy na sprawdzeniu gotowego produktu. Proces produkcji pigmentów dwutlenku tytanu, z uwagi na wielość tworzących go sekwencyjnych operacji jednostkowych, wymaga szczególnie skrupulatnej kontroli.

W Grupie Azoty Zakładach Chemicznych „Police” S.A. kontrola procesu produkcji dwutlenku tytanu prowadzona jest przez dwa laboratoria. I tak laboratorium procesowe bada jakość wszystkich surowców, przebieg poszczególnych operacji jednostkowych oraz produkt gotowy. Natomiast nadrzędne w stosunku do niego, ogólnozakładowe Laboratorium Kontroli Jakości sprawdza surowce tytanonośne i produkt finalny oraz wydaje świadectwa badań i certyfikaty.

Działalność obu tych jednostek wspierana jest przez Laboratorium Aplikacji prowadzące badania rozwojowo-wdrożeniowe, aplikacyjne, badania nietypowych właściwości pigmentu i udzielające wsparcia technicznego naszym odbiorcom.

BAZA WIEDZY

Biel tytanowa w naszym codziennym życiu

Bez pigmentów tytanowych trudno sobie wyobrazić zadbaną fasadę domu. Są one obecne na elewacjach (czy to w tynku ozdobnym, farbie fasadowej czy sidingu) nadając jej krycie, kolor i odporność na warunki zewnętrzne. TiO2 szeroko stosowany jest również [...]

SPRAWDŹ NASZĄ ELASTYCZNĄ OFERTĘ

Realizujemy zakup TYTANPOLU® już od 25kg. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, realizujemy dostawy już od 25 kg. Wówczas zakupiony przez Państwa produkt, dostarczamy firmą kurierską DHL. Wysyłki dokonujemy w ciągu 48h Przy zakupie 4 i więcej 25kg worków bieli [...]