Policka instalacja bieli tytanowej od chwili swojego powstania należała do najmniej uciążliwych środowiskowo instalacji w Europie. Z powodu swojej lokalizacji niedopuszczalny był, praktykowany w basenie Morza Północnego i Śródziemnego, zrzut odpadowego kwasu pohydrolitycznego lub siarczanu żelazawego do otaczających wód.

Kwas pohydrolityczny do dzisiaj wykorzystywany jest do otrzymywania kwasu fosforowego, stosowanego dalej do produkcji nawozów fosforowych. Z kolei, siarczan żelazawy był odprowadzany na odpowiednio przygotowane składowiska, a w ostatniej dekadzie jest w pełni wykorzystywany do produkcji koagulantów do oczyszczania ścieków i wód.

Firma uruchomiła jedyną w Polsce instalację do suszenia siarczanu żelaza II, który jest produktem ubocznym powstającym przy produkcji bieli. Siarczan żelazawy w postaci suchej jest wykorzystywany w branży cementowej.
Wzbogacanie cementu suchym siarczanem żelazawym redukuje zawarty w cemencie chrom, który ma właściwości parzące i może powodować alergie. Obowiązek redukcji związków chromu nakłada na producentów cementu unijna dyrektywa.

W zakresie działań związanych z ograniczeniem uciążliwych emisji gazowych, m.in. uruchomiliśmy instalacje oczyszczania gazów pokalcynacyjnych i porozkładowych. Pozwoliło to dostosować zarówno instalację, jak i produkt do rygorystycznych wymagań Unii Europejskiej.

BAZA WIEDZY

Biel tytanowa w naszym codziennym życiu

Bez pigmentów tytanowych trudno sobie wyobrazić zadbaną fasadę domu. Są one obecne na elewacjach (czy to w tynku ozdobnym, farbie fasadowej czy sidingu) nadając jej krycie, kolor i odporność na warunki zewnętrzne. TiO2 szeroko stosowany jest również [...]

SPRAWDŹ NASZĄ ELASTYCZNĄ OFERTĘ

Realizujemy zakup TYTANPOLU® już od 25kg. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, realizujemy dostawy już od 25 kg. Wówczas zakupiony przez Państwa produkt, dostarczamy firmą kurierską DHL. Wysyłki dokonujemy w ciągu 48h Przy zakupie 4 i więcej 25kg worków bieli [...]