Jednym z zasadniczych warunków wyprodukowania pigmentu o odpowiedniej jakości jest szeroka kontrola procesu, począwszy od badania surowców, poprzez kontrolę międzyoperacyjną i skończywszy na sprawdzeniu gotowego produktu. Proces produkcji pigmentów dwutlenku tytanu, z uwagi na wielość tworzących go sekwencyjnych operacji jednostkowych, wymaga szczególnie skrupulatnej kontroli.

W Grupie Azoty Zakładach Chemicznych „POLICE” SA kontrola procesu produkcji dwutlenku tytanu prowadzona jest przez dwa laboratoria. I tak laboratorium procesowe bada jakość wszystkich surowców, przebieg poszczególnych operacji jednostkowych oraz produkt gotowy. Natomiast nadrzędne w stosunku do niego, ogólnozakładowe Laboratorium Kontroli Jakości sprawdza surowce tytanonośne i produkt finalny oraz wydaje świadectwa badań i certyfikaty.

Działalność obu tych jednostek wspierana jest przez Laboratorium Aplikacji prowadzące badania rozwojowo-wdrożeniowe, aplikacyjne, badania nietypowych właściwości pigmentu i udzielające wsparcia technicznego naszym odbiorcom.

BAZA WIEDZY

Biel tytanowa w naszym codziennym życiu

Bez pigmentów tytanowych trudno sobie wyobrazić zadbaną fasadę domu. Są one obecne na elewacjach (czy to w tynku ozdobnym, farbie fasadowej czy sidingu) nadając jej krycie, kolor i odporność na warunki zewnętrzne. TiO2 szeroko stosowany jest również [...]

Grupa Azoty „Police” w prestiżowym gronie członków TDMA

Począwszy od 2006 roku, Grupa Azoty Zakłady Chemiczne "Police" jest członkiem Stowarzyszenia Producentów Dwutlenku Tytanu (TDMA - The Titanium Dioxide Manufacturers Association). TDMA jest organizacją non-profit, częścią  European Chemical Industry Council. Od momentu powstania, czyli od 1974 [...]